Neden KSS’de İflas Etmiş Firmalarda Çalışmalı?


Bundan bir süre önce çok ilginç bir makale okudum. Triple Pundit bir süredir takip ettiğim ve gerçekten de birbirinden farklı haber/yayınlara yer veren bir kanal. Bu makalesi ile beni yine şaşırtmayı başardı.

Makalenin başlığı ve linki:

Why sustainable MBAs should work for Exxon Mobil and JP Morgan? http://www.triplepundit.com/2013/12/sustainable-mbas-work-exxonmobil-jp-morgan/

O gün bugündür aklımda bu soru. Elinizde bir değer var. Bu değeri zaten işleyen, işlemeyi bilene mi götürürsünüz, yoksa sıfırdan mücadele ederek bu değeri işlemeyi öğretmeye mi çabalarsınız?

Sanırım soru bundan ibaret.

Biz hep kolay olanı mı seçiyoruz? Zaten düzeni kurulmuş, işleyen çarkların arasındaki yerimizi almak için mi çabalıyoruz? Yoksa içimizdeki isyankar ruh, mücadele edip sistemi kökten değiştirmeye mi çabalıyor?

Onların ruhları kirli, ben ne yapsam o kurum kültürünü değiştiremem deyip uzaklaşınca, aslında çalışıp çabaladığımız değerlerimize ihanet mi ediyoruz?

Sorunun cevabını inanın ben bilmiyorum. Sanırım zaman ve tecrübe gösterecektir doğru yanıtı. Benden önce bulanlar, paylaşırlarsa sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s