Bizimle Değilsin


Bloomberg’te ilk gördüğümde son 10 dakikasını izlemiş ama o süre için de bile beni etkilemeyi başarmıştı. Naked Brand filminden bahsediyorum tabii ki de. Her geçen cümlenin altına imzamı atıyordum.

Eskiden o büyülü ekranda bize anlatılan her şeye inanırdık. O ekranda yer alması yeterli idi. Politikacılar, diziler, filmler, hatta hatta reklamlar ve markalar.

Artık her şeyden şüphe duyuyoruz. İnancımızı tümden yitirdik. Bırakın kapalı kapılar ardını, üstü battaniye ile örtülü alanlara bile tahammülümüz kalmadı.

Biz de açtık hayatlarımızı herkese. Kiminle, ne zaman, neredeyiz, hangi filmi sever, hangi takımı tutarız, politik görüşlerimiz nedir… Her şeyimiz ortada!

Eee, biz bu kadar apaçık ortada isek satın aldığımız ürün/hizmetlerden de aynısını bekliyoruz.

Sadece bununla da yetinmiyoruz. Biz de artık gelecek yaşamları düşünüyor, etki alanımızı görüyoruz. Attığımız çöpe dikkat ediyor, suyu temkinli kullanıyor, pazardan alışveriş ediyoruz.

Biz bu kadar zahmete giriyorsak, bir zahmet benim paramla dünya kadar kazan firmalar da aynı şeylere dikkat etsin diye bekliyoruz. Hata mı ediyoruz?

Artık o 60 saniyede fayda anlat, aksiyona çağır devri bitti. Ürün/Hizmetinizin ta kendisi reklamınız. Eğer daha o alanda bu hassasiyetle üretemiyor ve hesap veremiyorsanız, sizin için üzgünüz; “bizimle değilsiniz”.

Bugün Unilever, Ford, Nike gibi global firmalar bu işle yürekten uğraşır, sadece ürünlerini değil bakış açılarını transforme ederken, kusura bakmayın da sizin küçük şirketiniz neden bu hassasiyeti taşıyamıyor; bir anlatır mısınız biz tüketicilere?

Geleceğin pazarlaması toplumsal faydadan geçiyor. (nokta)

İster öyle deyin, ister böyle. Ben diyeyim de size. Sonra kepenk kapatırken bir kız çocuğu demişti dersiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s