Tatil Dönüşü Neden Bu Kadar Zor?


Her bayram seyran aslında işverenler için verimlilikte bir kriz yaratıyor.

Çalışanlar mutlulukla ayrıldıkları işlerinden ayaklarını sürüyerek geri geliyorlar. Deniz, kum, güneş… Aile ve arkadaşlarla beraber geçirilen kaliteli zaman ardından işe geri dönmek kime zor gelmez ki?

Peki tüm bunlar işverenler için bir şeylere işaret etmez mi?

Eğer “Best Place to Work – Çalışılacak En İyi Yer” gibi büyük kelimeler kullanan bir şirketseniz, durumu tersine çevirmek için birşeyler yapmanız gerekmez mi?

Çalışanlarınıza eğer iş ve özel yaşamlarında bir denge sunamıyorsanız, bu dengeyi kendilerinin sağlaması için imkanlar tanımalısınız.

Kadın çalışanlarınız için esnek çalışma saatleri, kreş seçenekleri, “çocuğunuzla beraber işe gelin” günleri vb. birçok farklı uygulamayı hayata geçirin.

Esnek çalışma saatleri her çalışan için bir mücevher değerindedir. Bu imkanı iyi kullanın.

Google vb birçok teknoloji firmasının modelini inceleyin. Teknoloji firması olmamanız çalışanlarınızın farklı istekleri olduğu anlamına gelmez.

Yeni nesil çalışanlarınız artık sizden, şirketinizden, yepyeni beklentiler içinde. En erken bunları benimseyen teknoloji firmaları oldu. Bu firmaları iyi inceleyin. Bazı denemeler yapın. Denemek bile size puan toplayacaktır. Unutmayın, yanlış yapmak, görmezden gelmekten her zaman daha iyidir…

Bu adımların sadece bir tanesini bile atsanız bir başlangıçtır. Hemen herşeyi uygulamanız gerekmez. Ama unutmayın, daha fazla geç kalmak artık günü yakalayamamak anlamına gelebilir…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s