CEO iletişiminde “gündem” nerede?


CEO mesajları her zaman önemini kurum içinde korur. Elbette mesajların önceliklendirilmesinde en başta kurum hedefleri, stratejiler, çalışan hakları vb konular gelir.

Peki ama Türkiye’de iyi kötü, offline online haberleri en az bir kanaldan takip eden çalışanlarınız için CEO iletişimi gerekli mi?

CEO’ların yoğun gündemi içinde “bir de bu çıktı başımıza” denildiğini duyar gibiyim. Oysa kurum içinde iletişim fırsatları yaratabilecek, kurum kültürünü pekiştirebilecek örnekler karşımıza çıkmıyor değil. Bunlar zaten kahve, yemek aralarında, toplantı başlangıçlarında konuşuluyor…

Kulağıma gelmedi ama beklerdim ki bir CEO, İK başkanıyla beraber Galatasaray Üniversitesi’nin alev alev yandığı günün ertesi ortak bir mesaj yayınlasın. En başta ulusal bir değer olarak kaybettiğimiz bu sivil mimari örneğiyle ilgili bir mesaj versin hem de o gün düzenlenecek olan “biraraya gelme” için GS mezunu çalışanlarına izin versin.

Bir taşla iki kuş vursun!

Çalışanlar, üst düzey yönetimin kendileriyle sadece satış baskısı altında konuşmalarındansa arada sırada onlara samimiyetle dokunduklarını da gösteren iletişime geçsin isterler.

Elbette, belirtmek gerekir ki bu bir kerede kazanılacak bir yaklaşım değil. Her gün bu vizyonu koruyarak gazeteleri okumalı, haber kanallarını dinlemeli.

Bugün olmaz ama; sürekli bir iletişimle samimiyet kazanılır…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s